O nás – o Íveroch…

Divadlo ÍVERY je divadlo študentov aj absolventov bratislavských vysokých škôl, ekonómov, prírodovedcov, matematikov, fyzikov, strojárov, stavárov, elektrotechnikov, manažérov, právnikov, psychológov, farmaceutov, etnológov…

Klarinety_8598

Baví nás humor v hrách Jiřího Suchého, Ivana Vyskočila, Miloša Macourka, Voskovca a Wericha, Oscara Wildea, baví nás absurdný humor Slawomira Mrožka v hrách Polícia, Radostná udalosť, Striptíz, Eugéne Ionesca v Holohlavej speváčke a v hre Zaradiť sa! , Borisa Viana v Medúze, Čechova v Pytačkách s Medveďom. Niekedy si vyskúšame aj niečo vážnejšie so Shakespearom, Davidom Harrowerom, Williamom Saroyanom, Moliérom a opäť s Oscarom Wildeom.

Každý štvrtok sa tešíme, že naše nadšenie prenesieme aj na vás.

Zaujímavosti

Bývalé Logo divadla.

Do roku 1978 nemalo naše divadlo logo. 26. apríla 1978 pozvalo spriatelené divadlo MI z Mladej Gardy ÍVERY na vystúpenie do svojich priestorov. Vtedy istá dnes už zabudnutá študentka nakreslila k predstaveniu plagát s velikánskym dáždnikom. Našej režisérke sa ten dáždnik tak zapáčil, že ho začala kresliť na plagátiky, ktoré vtedy vyrábala ešte ručne. Potom oveľa neskôr (v deväťdesiatych rokoch) priateľka divadla Oľga Ursínyiová, upravila dáždnik tak, ako ho poznáme dodnes z našich plagátov.

Poznáte divadlo Ívery?

Divadlo Ívery je priestor pre mladých hercov …pozrie si reportáž o našom divadle odvysielanú aj na TV Bratislava v rámci cyklu Metro Dnes:

Reportáž o hre Keby tisíc Klarinetov študentskej televizie MC2:

Publikované
Kategorizované ako O nás