Marek

MarekKostým, v ktorom sa cítiš najlepšie?Oblek.

Tvoj najmenej obľúbený kostým?
Taký nemám, najsmiešnejšie asi vyzerám, keď mám košeľu, kravatu, trenky a ponožky.

Veselá príhoda z javiska?
Pred začiatkom hry sme zabudli nastaviť reflektory a jeden z nich svietil počas predstavenia priamo na divákov. S Jožkom sme sa vybrali počas zmeny scény ako pohotovostná čata na javisko, vytiahli rebrík a spoločne sme ho otočili. Jožko to okorenil jednou z jeho mnohých vtipných replík. Diváci si mysleli, že to otočenie reflektorov bolo v scenári.

Čo máš na Íveroch najradšej?
Sme dobrá partia, za svoje pôsobenie som spoznal veľa príjemných ľudí. Páči sa mi, že máme takú šéfku, bez ktorej by Ívery asi neexistovali. Napriek tomu, že sme amatéri, hráme viac ako 20 rokov. Mne osobne sú Ívery veľkým koníčkom a odreagovaním sa od problémov bežného dňa.

A na záver:Moje najobľúbenejšie jedlo sú cestoviny, pivo Kozel a Krušovice a som znamenie rak.Keďže na opakovanie textov už nemám toľko času, ako voľakedy, snažím sa využiť každú voľnú chvíľu, napr. v MHD. Na predstavenie sa snažím ísť z práce pešo, pretože prechádzka je výbornou príležitosťou na zopakovanie. Text si hovorím nahlas za pochodu, niekedy zabudnem stíchnuť, keď idú oproti iní chodci.

Keďže aj s deťmi chodíme do divadla, zatiaľ bábkového, niektoré moje repliky z Íverov už poznajú. Napríklad monológ o poradovom kroku a salutovaní vedia naspamäť.

Publikované
Kategorizované ako Herci